Markowe oprawki korekcyjne to bardzo ważny dodatek do całej stylizacji. Może on zmienić charakter naszego ubrania, jak i być dopełnieniem stroju biznesowego.

Markowe oprawki korekcyjne podkreślą biznesowy styl

Czasem drobne szczegóły wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. I tak na przykład, osoby noszące okulary, mają wizerunek profesjonalistów, którzy poszukują wiedzy i umieją ją wykorzystać. Na sesjach zdjęciowych do zdjęć biznesowych, bardzo często można zauważyć właśnie okulary, jako niezbędny i stylowy dodatek. Wizerunek eksperta na zdjęciu jest bardzo dobrze wzmocniony właśnie przez wyraziste okulary, które swoim stylem nadadzą charakteru. Przyjęło się, że oprawki w stylu klasycznym będą pasować do zawodów wymagających zaufania społecznego jak na przykład lekarz czy prawnik. Z kolei bardziej ekstrawaganckie modele będą dobre w przypadku wolnych zawodów i dodatkowo wzmocnią u odbiorcy postrzeganą kreatywność. Kolorowe oprawki lub te w wyrazistych kolorach, także wzmocnią wizerunek wolnego strzelca. Osoby na stanowiskach kreatywnych są często postrzegane przez pryzmat swojego stylu, który niejednokrotnie jest dla nich wizytówką. Poprzez swobodny, fantazyjny ubiór, pokazujemy, że nie boimy się eksperymentować. Pierwsze biznesowe wrażenie często tworzy się na podstawie wizualnej oceny ubioru, stąd naprawdę warto się postarać i dobrać oprawki korekcyjne do ubioru.

Markowe oprawki korekcyjne to bardzo ważny dodatek do całej stylizacji.

Jakie znaczenie ma kształt oprawek?

Kształt oprawek ma zasadnicze znaczenie, bo odpowiednio dobrany, optycznie modeluje twarz. Niektóre kształt są również nieco bardziej odważne i nie każdy lubi taki styl. Wśród markowych okularów takich jak na przykład Prada, znajdziemy dużo oprawek, o różnych kształtach, kolorach i grubościach. Źle dobrane oprawki zburzą symetrię twarzy. Zasada jest taka, że wybieramy oprawki, które łagodzą nasz kształt twarzy. I tak na przykład, gdy mamy okrągłą buzię, nie powinniśmy wybierać okrągłych oprawek, bo wtedy za dużo byłoby takich kształtów. Warto wspomnieć o oprawkach o kocim kształcie, bo są te jedne z bardziej wyrazistych modeli. Końcówki zakrzywione do góry, zawsze wizualnie wyszczuplają twarz. Jeśli lubimy zwracać na siebie uwagę, dzięki odważnym stylizacjom, to kocie okulary będą pasowały na taką okazję, jako odważny i modny wybór. To jedne z bardziej oryginalnych kształtów oprawek, które dodają nieci drapieżnego charakteru. Jeśli ktoś lubi zdecydowany styl i grę dodatków, to powinien zdecydować się na oprawki o kocich kształtach.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o oprawkach korekcyjnych?


Ciekawy styl to cienkie oprawki, w formie drucików wokół szkieł. Cechuje je subtelność i będą pasowały do lekkich typów urody, a także osobom, które pragną nosić się w stylu, nie zwracającym na siebie uwagi. Biorąc pod uwagę kolor włosów, to blondynkom będą pasowały oprawki na przykład w kolorach złota czy srebra. Dla brunetek dobierzemy oprawki niebieskie lub czerwone, ale także ciemne. Z kolei rude włosy stworzą piękny duet z oprawkami w odcieniach miedzi i złota. Oczywiście, nie jest to żelazna zasada i jeśli czujemy się dobrze w wybranych oprawkach i uważamy, że nam pasują, to nic nie stoi na przeszkodzie aby je wybrać. Najważniejsze to przestrzegać zasady dobierania kształtu oprawek do twarzy. Wydaje się to najważniejszą zasadą, która w większości decyduje o tym, czy oprawki będą nam pasować. Warto sięgnąć po markowe oprawki, których jakość będzie wysoka, a duży wybór wzorów i kolorów, pozwoli na łatwiejsze dopasowanie oprawek do naszego indywidualnego stylu.