Wybór okularów korekcyjnych to z pewnością wielkie wydarzenie dla osób posiadających wadę wzroku. Szeroki wachlarz okularów powoduje, że noszenie ich wcale nie musi być kompleksem.

Męskie okulary korekcyjne (https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Meskie-403.html), ich wybór jest sprawą nieco łatwiejszą, niż w przypadku wyboru okularów dla kobiet. Mężczyźni z natury stawiają na szyk i styl. Wybierając oprawki, kierują się elegancją i niechętni są do przewracania w setkach dostępnych modeli.

Oczywiście oprócz fanów klasyki, znaleźć możemy również miłośników wyrazistego wyglądu, którzy chcą wyróżnić się z tłumu. Wyraziste oprawki dodają mężczyźnie charakteru.

MĘSKIE OKULARY KOREKCYJNE – CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE?

Wybór okularów korekcyjnych to z pewnością wielkie wydarzenie dla osób posiadających wadę wzroku.

  • Tworzywem, z którego są wykonane. Zdecydowana większość mężczyzn wybiera oprawki metalowe, dodające elegancji i szyku. Zaś fanów wyrazistego wyglądu również znajdziemy.
  • Kształtem oprawki. To za jej pomocą podkreślą atuty w męskiej twarzy i zamaskują wszelkie mankamenty.
  • Wielkością szkieł. Okulary należy wybierać nie tylko do rysów twarzy, ale także do całej sylwetki. Małych szkieł powinni unikać mężczyźni niskiego wzrostu lub posiadający wąską twarz. Dużych szkieł powinni unikać mężczyźni, którzy są drobnej budowy ciała. Najważniejsze jest zachowanie proporcji.
  • Kolorem. Dla blondynów, rudych czy popielatych włosów, świetnie skomponują się oprawki w kolorze brązu czy złota. Dla Panów o ciemnych włosach lub siwych, poleca się oprawki czarne bądź szare.


Z całą pewnością odpowiedni dobór męskich okularów korekcyjnych do kształtu twarzy może dodać mężczyźnie pewności siebie i charakteru jego spojrzeniu. Dobór okularów do rysów twarzy nie jest prostą sprawą, dlatego w tej dziedzinie powinni zaufać oni specjaliście w salonie optycznym.

Dla mężczyzn, którzy nie chcą okularami odwracać uwagi od swojej twarzy poleca się patentki. Są to bezramkowe okulary, bardzo delikatne, prawie niewidoczne na twarzy.

Jakie okulary wybrać przy danym typie twarzy?

  • Twarz okrągła. Przy tym typie twarzy najważniejsze jest, aby okulary optycznie wyszczupliły i wydłużyły twarz. Sprawdzą się tutaj modele kanciaste, kwadratowe, zwężające się do dołu.
  • Twarz owalna. Przy tym typie twarzy jest dowolność pod względem doboru oprawek. W każdym typie oprawek twarz będzie wyglądać dobrze.
  • Twarz trójkątna. Najważniejszą zasadą jest odwrócenie uwagi od górnej części twarzy. Najlepiej sprawdzą się okulary jasne, delikatne w owalnym lub okrągłym kształcie.
  • Twarz kwadratowa. W celu złagodzenia wyrazistych rysów twarzy, zaleca się zaokrąglone oprawki z ciemniejszą górą i jaśniejszym dołem.
  • Twarz podłużna. Typ bardzo podobny do twarzy kwadratowej. Dlatego stawia się na taki sam dobór oprawek.