Najczęściej nosimy okulary przez cały czas, gdy mamy wadę wzroku. Chcemy w nich dobrze wyglądać, ale również czuć się przy tym bardzo wygodnie. Niektórym osobom nie jest łatwo dobrać sobie odpowiednie oprawki tak, aby dobrze w nich wyglądać. Można je wybierać z ofert wielu producentów, dlatego można wyszukać wiele ciekawych modeli dla siebie. W przypadku tych oprawek korekcyjnych lepiej stawiać na bardziej stonowane kolory, dzięki czemu takie okulary będą pasować do większej ilości stylizacji. 

O jakich zasadach wato pamiętać, gdy wybieramy markowe oprawki do okularów korekcyjnych?

Można udać się na ich wybranie do jakiś salonów optycznych, gdzie zostaną nam pokazane różne oprawki, dzięki czemu będziemy mieli ich spory wybór

 

Najpierw trzeba dobrać odpowiadający nam kształt oprawek korekcyjnych. Można wybrać te prostokątne, owalne lub mające okrągły kształt (https://www.vogue.pl/a/digitalsyndication-11-najmodniejszych-fryzur-dla-osob-z-okragla-twarza). Przy tym należy też podjąć decyzję, czy chcemy mieć cieńsze oprawki lub trochę grubsze. Te wybory tak naprawdę zależą od naszych preferencji, ale warto wybierając kształt oprawek spojrzeć na kształt swojej twarzy.  W momencie, gdy mamy owalną twarz to najlepszym wyborem będą okulary prostokątne.  Kiedy jednak mamy twarz bardziej kwadratową to lepiej jest wybierać oprawki okrągłe lub owalne. Należy wiedzieć o tej zasadzie, gdy wybieramy oprawki, że nie warto brać ich w takim samym kształcie jak mamy twarz. Osoby mające buzie w kształcie trójkąta oraz szczupłe lepiej będą prezentowały się w oprawkach lekko zaokrąglonych. W przypadku koloru oprawek część osób decyduje  je wziąć w odcieniu swoich włosów. Dlatego, kiedy ktoś ma czarne włosy to warto szukać w takim samym odcieniu okularów. Dla ludzi bardziej odważnych w tej kwestii dobrym pomysłem może być zakup oprawek w bardziej kontrastowych kolorach. Tak naprawdę , jeżeli osoba je kupująca ma wyczucie swojego stylu to powinna ona bez problemu wybrać sobie je, aby pasowały do różnych stylizacji i pokazywały przy tym charakter osoby, która je nosi. Mając oprawki w bardziej klasycznych kolorach będą pasowały one do większej ilości ubrań, a trzeba pamiętać, że dla wielu ludzi okulary potrafią dodać trochę pazura danej stalówce.

 

W jakich miejscach szukać dobrej jakości oprawek korekcyjnych?

Najczęściej nosimy okulary przez cały czas, gdy mamy wadę wzroku

Można udać się na ich wybranie do jakiś salonów optycznych, gdzie zostaną nam pokazane różne oprawki, dzięki czemu będziemy mieli ich spory wybór. Na taką wizytę w takim miejscu warto zabrać ze sobą jakąś osobę, która nam doradzi, w których okularach prezentujemy się dobrze, a które nam nie do końca pasują. Zawsze o podpowiedź można prosić specjalistów tam pracujących, którzy znają się na tym jak okulary powinny prezentować się. Wybierając je należy pamiętać, że będziemy w nich chodzić przez klika lat, dlatego ich wybór powinniśmy dokładnie przemyśleć. W tej chwili jest również możliwość ich poszukania przy pomocy Internetu. W takim przypadku można wpisać w wyszukiwarkę frazę kluczową Eyewear24 – męskie okulary korekcyjne i pokażą się bardzo popularne modele kupowane przez wielu panów. Przy każdych tego typu rzeczach można sprawdzić ich dane techniczne oraz materiał wykonania. Jednak raczej warto je gdzieś przymierzyć, ponieważ ciężko ocenić na odległość, czy będą one nam pasować i dobrze prezentować się, gdy je założymy. Niektóre oprawki  mimo że na pierwszy rzut oka nam się podobają to niestety, ale nie spełniają swojej roli po założeniu. Najgorzej mają je wybrać osoby, które do końca nie wiedzą czego oczekują i jakie dokładnie oprawki im mogą wpaść w oko. Przed wizytą w salonie dobrze jest wiedzieć przynajmniej jaki ich kształt chcemy. Przy wyborze oprawek korekcyjnych zależy nam na jakości, dlatego nieraz warto na nie wydać trochę więcej kasy, aby nam dłużej służyły.