Osoby pracujące twórczo przy komputerze korzystają jednocześnie z notatek lub materiałów źródłowych. Muszą więc widzieć dokładnie zarazem tekst znajdujący się na blacie biurka i ekran monitora. Przy wadzie wzroku może się to wiązać z potrzebą używania naprzemiennie okularów do czytania i do widzenia z pewnego oddalenia. Tę niekomfortową sytuację da się zmienić poprzez zastosowanie szkieł dwuogniskowych, które umożliwiają widzenie na zróżnicowanych odległościach.

Okulary, które pomagają w pracy

Osoby pracujące twórczo przy komputerze korzystają jednocześnie z notatek lub materiałów źródłowych.

Zamiast używania dwóch par okularów ze szkłami jednoogniskowymi, wygodniej jest posiadać tzw. okulary biurowe ze strony eyewear24.net. Służą one do przedłużania bliży. Wyposażone są w soczewki najnowszej generacji, które sprawdzają się przy każdej wadzie wzroku. Ich użytkownik widzi dokładnie litery w książce, jak też obraz lub tekst na monitorze komputera. Ułatwia to płynne wykonywanie pracy oraz zapobiega zmęczeniu wzroku. Okulary biurowe pozwalają na ostre widzenie bez konieczności zmiany pozycji ciała w toku wykonywanych czynności. Takie praktyczne rozwiązanie zwiększa efektywność pracy i stwarza komfort dla użytkowników.

Idealne dla naukowców, studentów, literatów

Tworzenie specjalistycznych tekstów z różnych dziedzin wymaga korzystania z materiałów pomocniczych w postaci wydawnictw książkowych, map, tabel i wykresów. Pomocne są w tym odpowiednio dobrane okulary biurowe, bo komfort pracy sprzyja wysiłkowi intelektualnemu. Nieprzerwana praca zwiększa kreatywność twórcy podczas realizowania pomysłów związanych z opracowywanym tematem. Dla osób pracujących długotrwale przed urządzeniami elektronicznymi zastosowanie okularów biurowych jest rozwiązaniem najlepszym, bo ich szkła pokryte są powłoką antyrefleksyjną chroniącą wzrok.

Nie tylko do komputera

Szkła dobierane są przez optyka indywidualnie do określonych potrzeb w zakresie korekty wzroku i rodzaju prowadzonej działalności

Przy doborze okularów biurowych bierze się pod uwagę:

  • typ wady wzroku (więcej),
  • odległość ekranu monitora od twarzy użytkownika,
  • rodzaj pracy na różnych odległościach.

Szkła dobierane są przez optyka indywidualnie do określonych potrzeb w zakresie korekty wzroku i rodzaju prowadzonej działalności. Soczewki biurowe mogą być wykonane w formie konwencjonalnej lub progresywnej. Konwencjonalne umożliwiają widzenie bliży oraz innych obiektów w obrębie dwóch metrów. Okulary biurowe progresywne dają więcej możliwości dopasowania do każdego zawodu. Może ich używać na przykład dyrygent, który podczas koncertu musi spoglądać na partyturę oraz na zespół orkiestralny. Specjalne filtry zabezpieczają wzrok muzyka przed intensywnym działaniem oświetlenia scenicznego.