Ochrona oczu przed słońcem nie tylko ważna z punktu widzenia zdrowia, ale znacząco poprawia komfort życia codziennego w różnych sytuacjach. Większość osób nie wyobraża sobie jazdy samochodem w słoneczne dni bez okularów przeciwsłonecznych – również zimą. Właściwie okulary chroniące przed słońcem towarzyszą nam przez większą część wiosny i lata.

Rodzaje soczewek i ich znaczenie

Ochrona oczu przed słońcem nie tylko ważna z punktu widzenia zdrowia, ale znacząco poprawia komfort życia codziennego w różnych sytuacjach

Prawidłowy wybór okularów przeciwsłonecznych to nie tylko kształt, szerokość czy kolor oprawek, ale przede wszystkim ochrona siatkówki oka przed szkodliwymi skutkami promieniowania ultrafioletowego. Ponadto okulary chronią nas przed oślepiającym, ostrym światłem, które często towarzyszy nam w podróży samochodem. Okulary przeciwsłoneczne Gucci to synonim najwyższej jakości wykonania, nietuzinkowego designu oraz perfekcyjnego dostosowania soczewek.

Podstawowy podział soczewek w okularach przeciwsłonecznych to cztery główne kategorie:

  • 0-1
  • 2
  • 3
  • 4.

Soczewki z oznaczeniem 0-1 są najczęściej przezroczyste i spotkać je można w bezbarwnych okularach ochronnych lub kosmetycznych.

Soczewki z kategorii 2 są zabarwione w 70% i jest to rodzaj soczewek obecnie najpopularniejszych na rynku. Chronią oczy na przyzwoitym poziomie, choć mogą nie poradzić sobie z ostrym, oślepiającym światłem słonecznym. Kategoria 3 to soczewki z zabarwieniem 85%, które są znacznie ciemniejsze. Najskuteczniejszymi soczewkami są jednak te z kategorii 4, które mają ok. 95% zabarwienia i świetnie radzą sobie z blokowaniem ostrych promieni i zapewniają wysoki stopień ochrony. Najlepiej sprawdzą się na plaży, a nawet na wycieczce po pustyni – czyli wszędzie tam, gdzie panują ekstremalne temperatury i występuje dużo słońca. Z uwagi na to, że soczewki kategorii 4 są bardzo ciemne nigdy nie należy ich używać w trakcie jazdy samochodom, ponieważ mogą utrudniać widoczność.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne Gucci w przeciwieństwie do korekcyjnych powinny nieco bardziej zakrywać okolice oczu. Idealnie, jeśli zasłonią twarz od okolicy łuku brwiowego aż do kości policzkowych. W zależności od kształtu twarzy okulary przeciwsłoneczne Gucci dostępne są w kształtach kwadratowych, owalnych, okrągłych lub kocich oczu. Jeśli lubimy odrobinę ekstrawagancji można dodatkowo wybrać fikuśne i jaskrawe kolory oprawek.

Z uwagi na fakt, że latem często uprawiamy aktywność na świeżym powietrzu dobrą praktyką jest zakup okularów lekkich, a jednocześnie dodatkowo wzmocnionych, co zapobiegnie ich pęknięciu w nieoczekiwanych sytuacjach.