Każdy z nas kocha upalne i słoneczne lato. Lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu rozkoszując się ciepłymi promieniami słońca. Wiemy, jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowa UV stosując różnej kategorii kremy z filtrem. A czy wiemy, jak chronić oczy i jak ważne jest blokowanie kontaktu promieniowania słonecznego z naszą siatkówką?

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne są ważne?

Każdy z nas kocha upalne i słoneczne lato

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko estetyczna ozdoba naszej twarzy, która dodaje animuszu lub pikanterii do naszej codziennej stylizacji. Okulary przeciwsłoneczne Gucci z internetowego salonu optycznego Eyewear24 to realna ochrona naszego wzroku przed negatywnym oddziaływaniem słońca. Okularów przeciwsłonecznych należy używać wszędzie tam, gdzie mamy bezpośredni kontakt z promieniami UV: w trakcie jazdy samochodem, na spacerze, w trakcie kąpieli morskiej czy w basenie ogrodowym czy w trakcie aktywności fizycznej: biegania lub jazdy na rowerze.

Odpowiednio dobrane soczewki zabezpieczą nasze oczy zwiększając jednocześnie komfort dnia codziennego. Najpopularniejszymi soczewkami stosowanymi w okularach są te kategorii 3, których zaciemnienie jest na poziomie ok. 75%. Są one optymalne, choć nie nadają się do używania w ekstremalnych warunkach np. w trackie wycieczki na pustynię. Okulary przeciwsłoneczne Gucci z soczewkami kategorii 3 w zupełności poradzą sobie podczas pobytu letniego w kurorcie czy w trakcie jazdy na rowerze w upalne i słoneczne dni. Jeśli planujemy pobyt w miejscu, w którym promienie słoneczne są wręcz ekstremalne wówczas warto zaopatrzyć się w soczewki z kategorii 4, które są przyciemnione w ok.95%.

Dobór okularów


Salony optyczne Gucci oferują swoim klientom konsultację z prywatnym stylistą, który pomoże dobrać kolor i szerokość oprawek do kształtu twarzy, wieku oraz do naszej codziennej, ulubionej stylizacji. Podpowie również która kategoria okularów przeciwsłonecznych będzie dla nas najbardziej optymalna. Warto odważyć się i skorzystać z ciekawej oferty okularów przeciwsłonecznych Gucci, które na rynku wyróżniają się niekonwencjonalnymi projektami, często jaskrawymi barwami oprawek oraz są spójne z aktualnymi trendami na rynku europejskim i światowym.

Okulary przeciwsłoneczne Gucci często są w stanie przełamać nudną stylizację czy wprowadzić powiew świeżości. Dodają uroku, pewności siebie. Warto przy tym podkreślić, że okulary przeciwsłoneczne Gucci pasują zarówno do eleganckiej i klasycznej odzieży damskiej i męskiej, jak również do luźnych, sportowych stylizacji, które kochamy nosić na co dzień.