Inwestując w nowe okulary warto zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania oprawek. Niestety nawet najlepsze szkła nic nie wskórają, gdy nie posiadać będą umiejętnie dopasowanej ramki. Oryginalne okulary oprawki są jednym z tych najważniejszych elementów, który ma bezpośredni wpływ nie tylko na wygodę, ale również na komfort.

Plastikowe oprawki dla wygodnych

Producenci oprawek okularowych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie sięgają po coraz to nowsze materiały

W dzisiejszych czasach bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście niezawodne oprawki plastikowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Dla większości użytkowników największym atutem plastikowych opraw jest oczywiście duża dostępność wzorów i bardzo atrakcyjna cena. Uważać należy jedynie na chińskie oprawki, które wykonane są z niskiej jakości plastiku. Godne uwagi są nowoczesne okulary oprawki wykonane z acetatu. Octan celulozy jest hipoalergicznym materiałem, który wyróżnia się dużą wytrzymałością. Jeżeli chodzi o tworzywa sztuczne to nie można zapominać także o TR-90. Jest to charakterystyczny nylonowy materiał, który jest bardzo przyjemny w dotyku. TR-90 jest bardzo lekki i elastyczny, dlatego też błyskawicznie dopasowuje się do kształtu każdej twarzy.

Modne i stylowe oprawki metalowe

Inwestując w nowe okulary warto zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania oprawek

W 2022 roku po bardzo długiej przerwie do mody powracają okulary oprawki wykonane z metalu. Osoby, które mają nieco więcej gotówki do wydania powinny postawić na oprawki tytanowe. Na półkach sklepowych dostępne są eleganckie oprawki z czystego tytanu, jak i również można wybrać oprawki, które mają tylko niewielką domieszkę stopów zawierających w swoim składzie tytan. Dużym zainteresowaniem cieszą się również oprawki wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Nowością na rynku są oprawki z monelu. Wszystkie wymienione materiały są bardzo trwałe, a co najważniejsze nie rdzewieją, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale. Materiały naturalne nie uczulają, dlatego też z ich dobrodziejstwa mogą skorzystać osoby, które zmagają się z alergiami.

Pozostałe materiały warte uwagi

Producenci oprawek okularowych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie sięgają po coraz to nowsze materiały. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają między innymi oprawki wykonane z drewna i bambusa. Jest to najlepsza propozycja dla osób, które cenią sobie ekologiczne akcesoria. Wielu renomowanych producentów oferuje również oprawki wykonane ze skóry albo z niesamowitej masy perłowej. Wybór jest naprawdę bardzo szeroki i różnorodny, dlatego też można poeksperymentować.